Četvrtak, 23.09.2021.

21:20

Real Sosijedad osvojio Granadu, a Betis Pamplonu

U prve dve utakmice dana u španskoj La ligi Real Sosijedad i Betis su kao gosti ostvarili trijumfe protiv Granade, odnosno, Osasune.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Miguel Angel Molina

Tim iz Baskije je do trijumfa rezultatom 3:2 (0:1) došao posle preokreta i golom u samoj završnici.

Granada je povela već u 9. minutu i rezultat 1:0 bio je na snazi do 52. minuta kada je Elustondo poravnao rezultat prvi put.

Samo osam minuta kasnije je Merino prvi put doneo vođstvo Sosijedadu, ali je posle 10 minuta dosuđen penal za domaće koji je Mila pretvorio u 2:2.

Činilo se da će tim rezultatom biti završen susret, ali je u 82. minutu Elustondo postigao svoj drugi gol na susretu i odneo bodove za goste.

U drugom meču istog termina Betis je u Pamploni savladao Osasunu rezultatom 2:1 (1:1).

Hermoso je doveo zeleno-bele u prednost u 21. minutu, da bi do odlaska na odmor Karsija pogodio za 1:1.

Betis je bio ofanzivniji u drugom poluvremenu i nagradu za to dobio u 80. minutu kada je Huanmi doneo novu prednost.

Na kraju je u trećem minutu nadoknade Vilijan Hose zapečatio trijumf Andalužana za konačnih 3:1.