11:00

Čaušić zasenio Tadića VIDEO

Verovali ili ne, Dušan Tadić proteklog vikenda nije bio najkorisniji srpski fudbaler u evropskim ligama.

Tu "titulu" je poneo vezni igrač ruskog Arsenala iz Tule – Goran Čaušić.

Čaušić je zablistao na gostovanju u Nižnjem Novgorodu sa dva gola i asistencijom za pobedu Arsenala 3:2.

Čaušić je prvo izjednačio na 1:1, potom asistirao za preokret u nadoknadi prvog poluvremena, da bi nakon izjednačenja Novgoroda u 85. minutu, šokirao domaćina golom za pobedu Arsenala u 95. minutu.

Njegov nastup je po statistici SofaScora ocenjen sa ocenom 9,2.

Drugi najkorisniji Srbin proteklog vikenda bio je napadač turskog Karagumruka Aleksandar Pešić (8,6), dvostruki strelac u pobedi na gostovanju kod Malatje 4:3.

Tadić je za pola sata u pobedi Ajaksa protiv Kambura 9:0 zabeležio gol i dve asistencije za ocenu 8,5.

U Top 5 Srba proteklog vikenda su bili još golman Predrag Rajković koji je opet sačuvao mrežu Remsa, te bek poljske Legije Filip Mladenović.