Nedelja, 19.09.2021.

15:00

Nica preokrenula, pa ispustila pobedu nad Monakom

U prvoj utakmici bogatog nedeljnog programa u francuskoj Ligi 1 fudbaleri Nice i Monaka podelili su bodove rezultatom 2:2 (0:1).

Izvor: SS

Autor: SS

Bilo je veoma zanimljivo na Alijanc rivijeri na Azurnoj obali jer je meč bio pun preokreta i neizvesnosti.

Gosti iz Kneževine su poveli u 39. minutu golom Aleksandra Golovina.

Međutim, već posle sedam minuta igre izjednačio je Endi Delort, čime je Nica brzo naplatila promenu pristupa između dva dela susreta.

U 73. minutu domaćin potpuno preokreće golom Hičama Budauija. Bila je to dobra akcija, ali se mora istaći i da je bilo i sreće za domaće.

Samo četiri minuta kasnije nisu je imali pošto je dosuđen penal za Monako koji je u 2:2 pretvorio Ben Jeder.

Ipak, posle nova četiri minuta dosuđen je jedanaesterac na drugoj strani zbog igranja rukom Badilašila.

Najstrožu kaznu izveo je Guiri, ali je nije iskoristio i Nica je propustila ogromnu priliku da osvoji sva tri boda.

Od tog 82. minuta na terenu je bio i srpski reprezentativac Strahinja Pavlović, odigravši poslednjih 15 minuta, budući da je nadoknada iznosila celih sedam.