Četvrtak, 16.09.2021.

20:40

Remi Mitjilenda i Ludogoreca, Vest Hem slavio u Zagrebu

Fudbaleri Mitjilenda i Ludogoreca, protivnici Crvene zvezde u F grupi Lige Evrope odigrali su nerešeno, 1:1 (1:1).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Na "MCH Areni" u Herningu, Danci u Bugari su odigrali zanimljiv susret, ali je remi svakako rezultat koji će više zadovoljiti goste.

Domaćin je rano stekao prednost, već u trećem minutu.

Evander je odlično centrirao, Gustav Isaksen je bio u zoni penala, zahvatio je loptu glavom i poslao je kraj desne stative u mrežu Ludogoreca, golman Kristijan Kalina nije imao šanse da odbrani.

Imao je Mitjilend priliku i u 28. minutu preko Žuninja, takođe posle centaršuta, ali on nije bio precizan.

Samo četiri minuta kasnije, ekipa iz Razgrada je stigla do izjednačenja.

Posle gužve pred golom, na odbitak je reagovao Kiril Despodov i pogodio za 1:1.

Drugi deo protekao je uglavnom u znaku danske ekipe koja je imala tri dobre prilike.

Pione Sisto u 64. je imao kolosalnu šansu, golman Kalina je sa gol linije izvukao loptu i sprečio gol, a pet minuta kasnije i Žuninjo se nije dobro pokazao.

U 72. minutu Evander je pokušao sa distance, ali je njegov udarac završio preko prečke.

Vest Hem je kao gost slavio protiv Dinama u Zagrebu.

Englezi su postigli po gol u oba dela meča i tako rastužili publiku na "Maksimiru".

"Čekićari" su poveli u 22. minutu, Majkl Antonio je kaznio grešku odbranu Zagrepčana, a dva minuta kasnije imali su šansu i za 2:0, ali je Livaković sjajno odbranio.

Nikola Vlašić je u 44. minutu mogao da postigne drugi gol za tim iz Londona, bio je za malo neprecizan, ali sve je rešeno u 50. minutu.

Deklan Rajs je povukao loptu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio po sredini gola za 0:2.

Lacio je poražen na gostovanju Galatasaraju sa 1:0, i to autogolom golmana Strakoše u 67. minutu.

Sergej Milinković-Savić je na terenu bio od 56. minuta.