Kakvo veče: Mesi bez pobede – goleada Sitija, petarda Ajaksa!

Širom Evrope odigrani su uzbudljivi mečevi u prvoj rundi Lige šampiona.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Posle velike borbe u Belgiji Klub Briž je zadržao Mesija i drugove, 1:1 (1:1), Mančester siti je pobedio Lajpcig sa 6:3 (3:1), a Ajaks je zahvaljujući Sebastijanu Aleu deklasirao Sporting sa 5:1 (3:1).

U Belgiji, prvi put su u timu Parižana od početka zajedno krenuli Lionel Mesi, Nejmar i Kilijan Mpabe.

Očekivalo se da će gol mašinerija "svetaca" lako izaći na kraj sa Belgijancima, ali nije bilo tako. Klub Briž je naročito u prvih 45 minuta bio bolji, opasniji, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom.

PSŽ je poveo u 15. minutu posle dobre akcije po levoj strani, Mbape je prošao, poslao loptu u kazneni prostor gde je bio Ander Erera, Španac je šutirao sa desetak metara, precizno, 0:1.

Krenuli su potom igrači Klub Briža i uspeli su u 27. minutu da izjednače.

Hans Vanaken je posle centaršuta Sobola sa leve strane bio na mestu, usledio je neodbranjiv udarac za 1:1.

Mesi je u 29. minutu pogodio prečku, ali su domaćini još nekoliko puta pripretili, De Ketelere je testirao reflekse Navasa u 39. minutu, umalo nije pogodio.

Imao je belgijski tim više od igre i u nastavku, ali je na drugoj strani Mesi imao dve dobre situacije.

Nije ih realizovao, u oba navrata je nedostajalo koncentracije u završnici.

Domaćin je u 74. minutu mogao do gola, ali "makazice" Langa nisu dale rezultata.

Mančester siti i Lajpcig su ljubiteljima fudbala priredili sjajno golgetersko veče.

Meč je završen rezultatom 6:3 (3:1) i bilo je zaista uzbudljivo.

Tim Pepa Gvardiole je veliki deo posla obavio u prvom poluvremenu posle kog je bilo 3:1.

Prvo je Nejtan Ake posle kornera u 17. minutu pogodio za vođstvo građana, da bi autogolom Mukijelea u 28. minutu stigli do 2:0.

Lajpcig je uspeo da u 42. minutu smanji preko Nkunkua, ali je pala koncentracija domaćina u ostatku meča do poluvremena.

Napravili su u poslednjem minutu prvog dela penal koji je Rijad Marez pretvorio u gol za 3:1.

Kada je Džek Griliš u 56. minutu posle sjajne solo akcije pogodio za 4:2, navijači Sitija su poverovali da će njihov tim lako ipak slaviti.

Ali sjajni Kristijan Nkunku je postigao het-trik u 74. minutu za 4:3.

Samo minut kasnije, Kanselo je zatresao mrežu Nemaca za 5:3.

Lajpcig je od 79. minuta ostao sa desetoricom zbog isključenja Anhelinja, dobio je drugi žuti karton.

Četiri minuta pre kraja Gabrijel Žezus je stavio pečat na utakmicu i konačnih 6:3.

Ajaks je protutnjao kroz Lisabon, slavili su Holanđani u meču C grupe sa velikih 5:1 (3:1).

Veče je obeležio nekadašnji napadač Ajntrahta, Sebastijan Ale koji je postigao četiri gola!

Tako je postao prvi igrač još od 1992. i Marka van Bastena sa koji je na debiju u Ligi šampiona postigao četiri gola.

Fudbaler iz Obale Slonovače je savladao golmana Sportinga, u drugom, devetom, 51. i 63. minutu.

Sporting je uspeo da preko Paulinja u 33. smanji na 1:3, dok je gol za tim iz Amsterdama postigao i Stiven Berghujs u 39. minutu.

Detalje sa ovih susreta mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.