Sreda, 15.09.2021.

17:50

Haland i Belingem srušili Bešiktaš

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Bešiktaš na gostovanju 2:1 (2:0), u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Dortmund je protiv turskog tima dominirao, ali je na kraju i strepeo.

Džad Belingem i Erling Haland blistali su u Istanbulu.

Prvu veliku šansu na utakmici imao je napadač Bešiktaša Miši Bačuaji.

Izbacio je defanzivca dobrom fintom i napravio sebi poziciju za udarac.

Šutirao je sa deset metara pod prečku, ali mu je sjajno to odbranio Kobel u šestom minutu.

Dortmund je poveo u 20. minutu.

Sjajno su kombinovali gostujući igrači, Menije je pronašao Belingema, a mladi Englez je loptu primio na grudi i snažnim udarcem u dalji ugao matirao golmana probacivši mu loptu kroz noge.

Haland je u 27. minutu promašio prazan gol, pošto je sa sedam metara gađao preko prečke, pa je golman spasao Bešiktaš dva minuta kasnije, kada je Rojs pokušao iz peterca.

Još jednom se istakao u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je odbranio udarac Rojsa iz slobodnog udarca, ali dva minuta kasnije je opet matiran.

Belingem je bio asistent, a strelac je bio Haland.

Dortmund je u drugom poluvremenu prepustio kontrolu lopte Bešiktašu i čekao šansu iz kontra napada.

Bešiktaš je imao nekoliko solidnih pokušaja, ali je imao samo jednu pravu šansu u 67. minutu.