Utorak, 10.08.2021.

22:54

Dinamo Zagreb na korak od Lige šampiona

Fudbaleri Dinamo Zagreba pobedili su Legiju sa 1:0 u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Dinamo Zagreb je pobedio Legiju minimalnim rezultatom u Varšavi i odlazi na megdan Šerifu iz Tiraspolja.

Umesto Crvene zvezde, Šerif će sa Dinamom iz Zagreba voditi bitku za elitno takmičenje, pošto je Šerif bio bolji od Crvene zvezde.

Heroj zagrebačkog tima bio je Bartol Franjić koji je pobedonosni gol postigao u 20. minutu utakmice, a pošto je u prvom meču bilo 1:1, Dinamo Zagreb sa ukupnih 2:1 prolazi u narednu fazu.

Ukoliko pobede Šerif, plasiraće se u grupnu fazu Lige šampiona.

U ovom terminu je odigrana su još dva susreta, Malme je sa 2:1 pobedio Rendžers, pa je ukupnim rezultatom 4:2 odlazi dalje, dok je Benfika sa 1:0 pobedila Spartak Moskvu.

Dakle, Malme je napravio veliki preokret, Morelos je u 18. minutu doneo vođstvo timu iz Glazgova, da bi Antonio Čolak u 53. i 57. minutu susreta doneo veliki preokret i pobedu švedskom timu.

I sve to sa igračem manje, pošto je Inosent u 45. minutu zaradio crveni karton.

Benfika je prvi meč u Moskvi dobila sa 2:0, pa je u Lisabonu golom Žoaoa Marija u 57. minutu završila posao, a konačnih 2:0 postavlja Jaremčuk u nadoknadi vremena.