Srbi režirali krah Hajduka iz Splita u Evropi VIDEO

Hajduk iz Splita još jednom je (pre)rano eliminisan iz Evrope.

MSIzvor: B92
Podeli
EPA-EFE/SEDAT SUNA
EPA-EFE/SEDAT SUNA

*Kazahstanci posle drame i penala obradovali Partizan

Hrvatski klub je na revanš u Kazahstan poneo trijumf 2:0 iz prvog meča, ali je doživeo brodolom od Tobola zbog posle produžetaka 4:1 u borbi za 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Potpis ispadanju "bilih" potpisali su srpski fudbaleri Dušan Jovančić i Zoran Tosić, nekadašnji igrači beogradskih "večitih".

Posle prvog dela, završenog bez golova, početak preokreta režirao je Jovančić.

Bivši vezista Crvene zvezde je, uz dosta sreće, savladao Lovra Kalinića šutem sa oko 25 metara, kada je lopta zakazačila jednog igrača Hajduka.

Samo četiri minuta kasnije, u 61, Igor Sergejev je poravnao ukupni rezultat.

Jovančić je započeo akciju, onda je lopta došla do Tošića, koji je Sergejeva "spojio" sa golom.

Tobol se nije zaustavljao i postigao je i treći pogodak u rasponu od 12 minuta, opet preko Sergejeva.

Dodatnu dramu ispisao je Filip Krovinović, pojačanje Hajduka iz Benfike, koji nije iskoristio penal 20 minuta pre kraja, ali su se ipak vratili u četvrtom minutu nadoknade golom Emira Sahitija.

Meč je išao ka penalima, ali je rezevista Aškat Tagibergen izrastao u junaka dva minuta pre kraja.

Hajduk se još jednom obrukao u Evropi, dok Tobol čeka sudar sa bolji iz duela Apolon – Žilina (1:3).

Liga konferencija, 2. kolo (revanši)

Šahtjor Karagandi – FCSB 2:1 (5:3 nakon penala)
Liepaja – CSKA Sofija 0:1 ( 1:3 nakon penala)
Tobol – Hajduk Split 4:1 (nakon produžetaka)
Birkirkara – Olimpija Ljubljana 1:0 ( 4:5 nakon penala)
Bodo – Valur 3:0 (1:0)
Dinamo Brest – Plzen 1:2 (0:1)
Honka - Domžale 0:1 (0:1)
Kešla – Soči 2:4 (1:2)
Vaduz – Ujpešt 1:3 (1:1)
Sumgait – Čukarički 0:2 (0:2)
Vorksla – Kups 2:3 (nakon produžetaka)
Santa Koloma – Hibernijan 1:2 (0:0)
Haken – Aberdin 2:0 (0:0)
Levadija – Dandalk 1:2 (1:2)
Sepsi – Trnava 1:1 (3:4 nakon penala)
Žilina – Apolon 2:2 (1:1)
Arhuns – Larne 1:1 (0:1)
Ašdod – Karabag 0:1 (0:1)
BATE – Dinamo Batumi 1:4 (1:0)
Ber Ševa – Arda 4:0 (2:0)
Makabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 (2:1)
Milsami – Elfsborg 0:5 (0:3)
Rakov – Suduva 0:0
AEK – Velež
Borac BL – Linfild
Konas – Priština
Fejenord – Drita
Partizani – Bazel
Puškaš – RFS
Rijeka – Gzira
Škendija – Riga
Slask – Ararat
Vojvodina – Panevežis
Aris – Astana
Servet – Molde
Kraovija – Lači
Bohemijans – Dudelanž
DAC – Partizan
Maribor – Hamarbi
Osijek – Pogon
Vlaznija – Apolon
Santa Klara - Škupi

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 2 idi na stranu