Subota, 24.07.2021.

17:50

Poraz Junajteda na Loftus Roudu

Na dan kada je Ole Gunar Solskjer produžio ugovor da Mančester junajtedom, klub da Old Traforda je doživeo poraz u prijateljskom meču.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Junajted je gostovao Kvins Park Rendžersu u Londonu i izgubio sa 4:2 (1:1).

Bio je to drugi pripremni meč za Junajted, koji je proteklu sezonu u Premijer ligi završio na drugom mestu.

Bez većine standardnih prvotimaca, koji su i dalje na odmoru, Solskjer je izveo kombinovan tim, ali nisu se proslavili.

Junajted je poveo u trećem minutu preko Džesija Lingarda, da bi u sedmom minutu domaćin izjednačio preko Čarlija Ostina.

U poluvremenu je Solskjer zamenio četvoricu igrača, izveo je Toma Hitona, Nemanju Matića, Fakunda Pelistrija i Dana Džejmsa, a ubacio Lija Granta, Huana Matu, Džejmsa Garnera i Entonija Elangu.

Uticalo je to na igru, pa je usledio šok za goste u rasponu od svega sedam minuta, kada su primili čak tri gola.

Prvo je u 52. Lindon Dajks pogodio za 2:1, a u 57. je i Mozes Odubajo savladao Granta.

Dva minuta kasnije, Dajks je pogodio još jednom za velikih 4:1 i radost velikog broja navijača KPR na Loftus Roudu.

Junajted je u 73. minutu uspeo da smanji na 4:2 preko Elange.

Naredni meč igraju 28. jula na Old Trafordu protiv Brentforda.