Četvrtak, 22.07.2021.

16:54

Astana može i sa desetoricom, Šljonsk siguran

Fudbaleri Astane i Šljonska ostvarili su pobede na startu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

U prvom meču kvalifikacija za Ligu konferencija Astana je na svom terenu sa 2:0 pobedila Aris, dok je Šljonsk u gostima sa 4:2 bio bolji od Ararata.

Astana je lako pobedila grčkog predstavnika, a strelac oba pogotka bio je Martin Tomasov. Prvi gol je postigao u 24. minutu, a drugi u 70. minutu.

Solunskom Arisu nije pomoglo ni isključenje Luke Šimunovića, koji je u 76. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U drugom meču odigranom u ovom terminu, fudbaleri poljskog Šljonska su u gostima sa 3:2 pobedili Ararat i napravili važan korak ka plasmanu u naredno kolo.

Do vođstva su došli u 20. minutu, kada je Vojčeh Gola bio precizan i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, da bi Ararat preko Podilje već u 49. minutu poravnao rezultat, ali su se radovali samo jedan minut, pošto Espozito u 50. minutu vraća Šljonsku vođstvo od 2:1.

Na 3:1 je povisio Pih u 70. minutu, da bi se za 3:2 postarao Razmik Hakobjan u 84. minutu, a konačnih 4:2 postavlja Pih u 91. minutu