Četvrtak, 22.07.2021.

16:30

Vojvodina "golčinom" Čovića slavila u Litvaniji

Fudbaleri Vojvodine savladali su Panevežis 1:0 (0:0) na gostovanju, u okviru prvog meča drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Vojvodina

Junak utakmice bio je kapiten novosadske ekipe Nemanja Čović.

Postigao je sjajan gol u 70. minutu, kada je iskosa sa deset metara zakucao loptu pod prečku za pobedu Vojvodine.

Slabo je srpski tim ušao u meč, previše oprezno i Panevežis je kontrolisao ritam utakmice.

Imali su nekoliko udaraca sa distance, gde je samo jedan bio opasan u 17. minutu, kada je Nikola Simić sjajno odbranio.

Najbolju šansu u prvom delu igre imali su 34. minutu, kada je posle kombinacije nakon slobodnog udaraca Elivelto pogodio stativu sa ivice kaznenog prostora, a Elijas poslao loptu glavom preko gola u nastavku akcije.

Što se tiče Vojvodine, novosadski tim imao je tri dobre šanse i sve tri posle prekida, gde su bili najopasniji u prvom poluvremenu.

Brazilski golman odbranio je Kovačeviću u 26. minutu dobar pokušaj glavom, da bi u 42. minutu spasao svoj tim još jednom.

Vojvodina je odigrala uigranu kombinaciju posle kornera, Čović je ostao usamljen, ali je sa pet metara gađao glavom po sredini, što je uspeo da odbrani golman domaće ekipe, a u nastavku Kovačević gađa pored gola.

Na poluvremenu, nije bilo golova.

Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno kao prvo.

Panevežis je opet nekoliko puta pokušao sa distance, ali sve je to bilo bezopasno za Nikolu Simića.

Vojvodina je imala jednu šansu iz prekida i od 60. minuta preuzima apsolutnu kontrolu nad utakmicom.

Sjajnu igru krunisali su golom u 70. minutu, kada je Čović matirao snažnim i preciznim udarcem pod prečku nemoćnog Golasa.

Zasluženo je Vojvodina povela i do kraja je čuvala rezultat, a Panevežis je imao dve solidne šanse preko Kapnidisa u samo nekoliko minuta.

Jednom je gađao pored gola, jednom preko gola.

Vojvodina je odbranila prednost i pred revanš ima sjajan rezultat.