Sreda, 14.07.2021.

15:15

Kazne, tuča i Lav – Kairat zakazao duel sa Zvezdom

Fudbaleri Kairata pobedili su Makabi iz Haife 2:0 (1:0) i plasirali se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: MS

Autor: MS

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Kazahstanci su, posle remija u Izraelu 1:1, prošli dalje i zakazali meč sa Crvenom zvezdom. Prvi meč dva tima igra se u Almatiju sledećeg utorka ili srede.

Biće to ukupno treći sudar Kairata i prvaka Srbije, nakon što je Zvezda dobila duel u UEFA kupu (5:0) 2002, a onda potom pretrpela negativni klupski rekord 2015. godine kada je najranije ispala u Evropi porazom 4:1.

Možda tada nije bila toliki favorit, ali sada hoće, iako je Kairat prikazao sasvim dve dobre partije protiv na papiru jačeg Makabija.

U revanšu u Almatiju stari vuk Vagner Lav i Aibol Abiken su postigli golove i izbacili izraelskog prvaka.

Početak meča nije nagovestio ovakav epilog.

Makabijev napadač Din David promašio je dve solidne prilike u samom uvodu, zbog čega je odmah na drugoj strani usledila kazna.

Divna akcija Kosovića i Abikena za zicer Lava, koji ne promašuje za vođstvo Kairata.

Od tada Makabi je utonuo u sivilo, konstantno je jurio, ali realno je bio daleko od bilo kakve neizvesnosti.

Promašio je do kraja poluvremena Lav još dve prilike, ali ni to nije trgnulo Makabi iz sna.

Čak ni na startu nastavka kada je najbolji pojedinac meča Abiken rešio sve dileme posle lančanih grešaka odbrane gostiju.

I to takođe posle promašaja Makabija, tačnije Šerija, kome je udarac glavom sa peterca odbranio golman Pokatilov.

Do kraja smo videli rutinsku igru Kairata, ali i tuču u poslednjem minutu meča izazvanoj zbog neobjašnjivog besa fudbalera iz Haife.

Mohamed Al Faz i Sergej Keler su se potukli pored klupe Kairata i zaradili isključenje.

Sve u svemu, Kairat je zasluženo prošao i otišao na megdan Zvezdi u borbi za elitu.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.