Subota, 15.05.2021.

22:50

"Vučica" vlada Rimom – Lacio definitivno bez LŠ VIDEO

U "Derbiju dela Kapitale" na rimskom "Olimpiku" Roma je rezultatom 2:0 (1:0) savladala Lacio u pretposlednjem kolu italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/Riccardo Antimiani

"Vučica" je došla na korak od plasmana u Ligu konferencija, dok je Lacio ovim porazom i definitivno ostao bez mogućnosti da sledeće sezone zaigra u Ligi šampiona.

Romi je put ka pobedi, koja leči rane na kraju teške sezone za nju, trasirao Henrik Mktarijan golom u 42. minutu.

Edin Džeko je napravio prodor po levoj strani, lako prošao defanzivca Lacija i asistirao jermenskom vezisti.

Sergej Milinković-Savić (odigrao je ceo meč sa maskom na licu jer je nedavno operisao nos) mogao je da izjednači, ali nije uspeo.

A onda u 78. minutu majstorija Pedra Rodrigesa za kraj.

Dugo je trajala akcija Rome, a Pedro je primio loptu na 40 metara od protivničkog gola.

Krenuo je ka golu, pošao desno, pa levo, tražio put i pronašao prostor da uputi udarac sa preko 20 metara i levom nogom matira Pepea Reinu.

U 88. minutu su "nebesko-plavi" ostali bez Frančeska Aćerbija koji je dobio drugi žuti karton.

Tu je bio kraj svake njihove nade da mogu da izbegnu poraz.