Petak, 14.05.2021.

17:00

Zvezda "petardom" došla na korak od svetskog rekorda VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu OFK Bačke rezultatom 5:0 (4:0) u meču 37. kola Linglong Superlige Srbije.

Izvor: SS

Autor: SS

Zvezda

Tako su došli do 105 osvojenih bodova i pobedom nad Metalcem na svom stadionu u poslednjem kolu bi oborili svetski rekord po broju bodova u jednoj sezoni.

"Cilj" je da se prestigne škotski Seltik koji je u sezoni 2016/2017 u tamošnjoj Premijer ligi osvojio 106 bodova.

Zvezda nije imala nikakvih problema da savlada poslednjeplasirani tim na tabeli, a posebno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Gejlor Kanga, upisavši čak tri asistencije.

Posle mirnog početka, Gabonac je u 14. minutu asistirao Milanu Pavkovu za vodeći pogodak.

Od tog momenta su izabranici Dejana Stankovića značajno pojačali ritam i u narednih 20 minuta postigli još tri pogotka.

Kanga je u 22. minutu namestio gol Željku Gavriću za 2:0, a u 32. minutu je Njegoš Petrović pokazao kakav udarac poseduje.

Šutirao je sa preko 25 metara, veoma snažno i žargonski je "slomio prste" golmanu Aleksi Milojeviću.

Četiri minuta kasnije je Kanga kompletirao het-trik asistencija, poslavši još jednu za pogodak Gavrića.

U toj situaciji Zvezda je izvela akciju u kojoj je u pet poteza došla od svog do protivničkog gola.

Iako je Stanković u drugom poluvremenu uveo prvotimce (Kataija, Bena, Ivanića, Falčinelija i Gajića), ritam je bio značajno slabiji nego u prvom delu.

Zvezda jeste stvorila nekoliko poluprilika, ali Pavkov i u nekoliko navrata Katai nisu uspevali da promene rezultat.

Tek u 86. minutu je Mirko Ivanić uspeo da se upiše u listu strelaca posle druge asistencije na meču Veljka Nikolića.

Bačka se, odavno je poznato, seli u niži rang, dok će Zvezda posle odbranjene titule prvaka Srbije, pokušati da obori pomenuti svetski rekord u poslednjem kolu protiv Metalca.

Naravno, potom će pokušati i da 25. maja osvoji Kup Srbije i tako posle 14 godina kompletira "duplu krunu".

Utakmicu Bačka – Crvena zvezda pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: