Četvrtak, 13.05.2021.

19:50

Liverpul slomio Junajted i ostao u igri za Ligu šampiona

Fudbaleri Liverpul pobedili su u velikom derbiju Premijer lige kao gosti Mančester junajted, 4:2 (2:1).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bio je to odloženi susret 34. kola, koji je trebalo da se odigra 2. maja, ali je tada sve odloženo zbog protesta navijača Junajteda.

Protestovali su i danas pre meča, ali utakmica se opak odov puta odigrala i dobili su je gosti i to potpuno zasluženo.

Bili su izabranici Jirgena Klopa bolji, opasniji, stvorili više prilika, na kraju bili i efikasniji, pa su sa ova tri boda sačuvali izglede da se izbore za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Meč je počeo spornom situacijom u trećem minutu. Firmino je šutirao, Baji je u padu zahvatio loptu rukom, ali sudije nisu gledale ni VAR, ništa od penala.

Dva minuta kasnije, veliku grešku golmana gostiju Alisona Bekera, umalo nije iskoristio Kavani, Urugvajac je i sam bio iznenađen i šutirao je pored gola.

Ipak, u desetom minutu, Mančester junajted je došao do prednosti.

Posle kombinacije po desnoj strani, Bruno Fernandeš je šutirao, na loptu je naleteo Filips i skrenuo je u sopstvenu mrežu - 1:0.

Ubrzo je Liverpul usspostavio svoju igru, imali su od tada veći posed lopte.

Henderson je u 23. minutu bio za malo brži od Žote, da bi tri minuta kasnije gosti opet tražili penal, kada su u duelu bili Erik Baji i Filips.

Sudije Tejlor je konsultovao VAR i promenio prvobitnu odluku o penalu.

U 33. minutu Diogo Žota je najavio preokret. Šutirao je tada sa ivice kaznenog prostora pod prečku, ali je Henderson to odbranio.

Minut kasnije - izjednačenje. Posle velike gužve pred golom Junajteda, Žota je spretno gurnuo loptu petom u mrežu za 1:1.

Pokušao je Pol Pogba na drugoj strani u 41. minutu, ali je njegov udarac bio neprecizan.

I onda u produžetku prvog dela, posle prekida sa desne strane i sjajnog centaršuta Aleksandera Arnolda, Roberto Firmino je bio na pravom mestu, na drugoj stativi je zahvatio loptu glavom za 1:2 i sa tom prednoću gostiju se otišlo na odmor.

Samo što je krenuo drugi deo, novi gol Liverpula. Neozbiljna, početnička igra defanzivaca Junajteda, koštala ih je gola.

Šo je izgubio loptu na 30 metara od gola, usledio je brz udar, Henderson je odbranio udarac Aleksandera Arnolda, ali ne i Firmina, Brazilac je bio na pravom mestu, ne greši, 1:3!

Mogao je Žota u 59. minutu sve da reši kada je sa osam metara pogodio stativu.

Malo je šta Junajted večeras radio kako je trebalo, jedna takva situacija u 68. minutu završila se golom.

Kavani je sjajno proigrao Markusa rašforda a ovaj pored golmana Alisona smestio loptu u mrežu.

Salah je u 73. minutu pripretio udarcem sa 14 metara, dok je Mane, samo što je ušao, mogao da postigne gol u 75. minutu.

Minut kasnije, Rašford je sa osam metara pucao u spoljni deo mreže.

Konačno, u 90. minutu posle greške Nemanje Matića i brze kontre gostiju, Mohamed Salah je stavio tačku na derbi.

Izašao je pred Dina Hendersona i rutinski ga matirao za konačnih 2:4.

Sve detalje utakmice na Teatru snova mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.