Utorak, 11.05.2021.

23:10

Dva gola Ingsa, Milivojević promašio penal u porazu Kristal Palasa

Fudbaleri Sautemptona slavili su na "Sent Meriju" pobedu protiv Kristal Palasam 3:1 (1:1) u susretu 36. kola Premijer lige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Izabranici menadžera Ralfa Hazenhitla ostvarili su 11. pobedu ove sezone, dok je gostima iz Londona ovo bio 16. poraz u prvenstvenoj sezoni.

Može se reći da je domaći tim bio bolji i da je zasluženo stigao do trijumfa.

S druge strane, gosti su propustili veliku priliku da odu na domor sa prednošću jer bivši reprezentativac Srbije, Luka Milivojević, u 40. minutu nije iskoristio jedanaesterac, Frejzer Forster je odbranio njegov udarac.

Prethodno je Kristal Palas poveo i to već u drugom minutu kada je Kristijan Benteke bio na pravom mestu u kaznenom prostoru i lako zatresao mrežu Sautemptona.

"Sveci" su izjednačili u 19. minutu, Dani Ings je preciznim udarcem pogodio donji desni ugao. Bio je to njegov stoti ligaški gol.

U drugom poluvremenu, još dva gola Sautemptona.

Prvo je posle prekida u 48. minutu Če Adams sačekao loptu na drugoj stativi i iz neposredne blizine je ubacio u mrežu.

Pobedu Sautemptona u 75. minutu obezbedio je Dani Ings drugim golom na susretu. Izbegao je ofsajd zamku i sa desetak metara poslao loptu u mrežu kraj istrčalog golmana londonske ekipe.