Nedelja, 09.05.2021.

14:30

Đuričić i Sasuolo "napadaju" Ligu konferencija

Fudbaleri Sasuola savladali su Đenou rezultatom 2:1 (1:0) u meču 35. kola italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

Đuričić i Sasuolo
EPA/EFE

Filip Đuričić i drugovi nisu mnogo strepeli za bodove u Kolumbovom gradu i lako su ponovo došli do pozicije koja bi ih odvela u Ligu konferencija.

Preskočili su Romu na sedmom mestu, od koje imaju bod više, ali i utakmicu više.

Gosti iz Ređo Emilije su poveli u 14. minutu kada je Traore asistirao Raspadoriju, a on doneo 1:0.

U 28. minutu je poništen gol Zajcu za izjednačenje. VAR je pokazao da je prethodno bio prekršaj.

Sasuolo je sve rešio u 66. minutu kada je Domeniko Berardi duplirao vođstvo.

Počasni gol Zapakoste za Đenou u 85. minutu nije mnogo uticao na ishod.

Đenova je ostala na 14. mestu sa 36 bodova, relativno bezbedna od zone ispadanja, ali će krajičkom oka ispratiti rezultate timova ispod sebe, posebno Beneventa koji se sastaje sa Kaljarijem.