Sreda, 05.05.2021.

17:05

Rad nadoknadio 0:2 i prekinuo Zvezdin pobednički niz! VIDEO

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 u poslednjem meču 35. kola Superlige Srbije.

Izvor: MT

Autor: MT

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Izabranici Dejana Stankovića nisu nastavili pobednički niz (22) koji je trajao od kraja oktobra.

Oni su imali vođstvo od 2:0 na Banjici, ali je Rad prvo u završnici prvog poluvremena smanjio, da bi u 74. minutu preko Šarića i izjednačio rezultat.

Zvezda je propustila i priliku da u ovom kolu prebaci 100 osvojenih bodova, dok je Rad osvojio važan bod u borbi za opstanak.

Bila je ovo kvalitetna i interesantna utakmica, sa dosta prilika, naročito u prvom poluvremenu, kada su uostalom i postignuti svi golovi.

Iako je Milan Pavkov koji je imao prvih pet najvećih prilika na meču u samo 25 minuta fudbala, Filipo Falko se prvi upisao u strelce.

Mirko Ivanić je lepo izbegao ofsajd zamku, proigrao Italijana u šesnaestercu rivala, a ovaj rutinski savladao do tad sjajnog Kahrimana.

Rad je nakon primljenog gola zaigrao otvorenije, bolje, ali je, ipak, primio još jedan. Milan Pavkov je iskoristio odbitak nakon udarca Gajića i konačno pogodio mrežu Kahrimana i tako duplirao vođstvo.

Nije mnogo trebalo Radu da uzvrati. Mladenović je samo minut kasnije lako izbacio iz igre Gobeljića i pogodio bliži ugao Borjanovog gola.

Domaći su drugo poluvreme otvorili očekivano napadački, što je opet ostavljalo prostora Zvezdi.

Bilo je naizmeničnih napada, prilika i poluprilika na obe strane, da bi u 74. minutu Šarić iskoristio loš blok Gajića, šutirao sa leve strane iskosa i savladao Borjana za veliko slavlje domaćih.

Zvezda je imala inicijativu u samom finišu susreta, a najbolju šansu propustio je Falčineli u 88. minutu.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.