Sreda, 05.05.2021.

15:00

Partizan rutinski do pobede nad TSC

Fudbaleri Partizana ostvarili su i petu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojevića slavili su u 35. kolu kao domaćini protiv ekipe TSC iz Bačke Topole sa 3:1 (0:0).

Bio je to sudar Stanojevića sa jedne i Mladena Krstajića sa druge strane, bivših saradnika, a više razloga za zadovoljstvo imao je svakako trener Partizana.

Meč je imao dva lica, uspavljujuće prvo i uragansko drugo u kom su postignuti svi golovi.

Prvu šansu na utakmici imao je 18-godišnji Nemanja Jović u sedmom minutu.

Bibras Natho ga je sjajno uposlio, Jović je izašao pred golmana gostiju, ali završnica je bila loša, lopta je otišla kraj leve stative.

Posle prilično uspavljujućih pola sata, videli smo finiš prvog dela u kojem je ekipa iz Bačke Topole propustila priliku da povede.

I ne samo to, imali su tri šanse i mogli su da obezbede lepu prednost.

Dva puta je u šansi bio Mihailo Banjac, u 31. i 34. minutu, ali nije bio precizan.

Dva minuta pred odlazak na pauzu, i Nenad Lukić je mogao da zatrese mrežu posle asistencije Zeca, ali je Vladimir Stojković nogom odbranio njegov udarac sa desetak metara.

Drugi deo je krenuo prilikama Zeca s jedne i Holendera s druge strane u 48. minutu, ali nismo dugo čekali na gol.

Kontakt Petkovića i Uroševića sudija Srđan Jovanović je okarakterisao kao prekršaj za penal i u 53. minutu Natho je sa bele tačke doneo prednost Partizanu.

Jović u 62. i Vujačić minut kasnije imali su nove šanse za Partizan da bi u 64. minutu bilo 2:0.

Zakasnelu reakciju poslednje linije TSC iskoristio je Filip Holender koji je sa desetak metara lako zatresao mrežu Filipovića.

Sve je bilo rešeno u 67. minutu kada je Miloš Jojić spretno reagovao na odbijenu loptu posle šuta Jovića, sa nekoliko metara je gurnuo loptu u mrežu za 3:0.

Gosti su u 83. minutu stigli do počasnog gola.

Duronjić je bio precizan, njegov udarac sa 14 metara završio je u donjem levom uglu za konačnih 3:1.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.