Nedelja, 02.05.2021.

14:25

Lacio ne odustaje od Lige šampiona VIDEO

Fudbaleri Lacija nastavili su trku za plasman u Ligu šampiona pošto su u 34. kolu italijanske Serije A savladali Đenovu rezultatom 4:3 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Tako su "nebesko-plavi" stigli do 64. osvojenog boda, ali tek sada imaju isti broj odigranih susreta kao i ostali konkurenti.

Zaostaju dva boda za Juventusom i Napolijem, četiri u odnosu na Atalantu i pet bodova su iza Milana, a koji ima utakmicu više.

Nije bilo lako za Lacio, iako je tako delovalo posle sat vremena utakmice na "Olimpiku".

Sergej Milinković-Savić i drugovi su krenuli ka pobedi od 30. minuta kada je Hoakin Korea na dosta srećan način postigao svoj prvi pogodak na meču.

Do kraja prvog poluvremena je vođstvo duplirao Ćiro Imobile iz jedanaesterca.

Tek što je počelo drugo poluvreme Adam Marušić je postigao autogol.

Piruetom i "štiklom" je sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Ali, već u sledećem napadu je Luis Alberto prelepim udarcem vratio dva gola razlike, a u 56. je na 4:1 povisio Korea svojim drugim golom.

Đenova nije imala šta da izgubi i u razmaku od dva minuta u finišu je uspela da dođe do dva gola i da "zakuva" meč.

Najpre je Đanluka Skamaća realizovao jedanaesterac, a potom je u 81. minutu Eldor Šomurodov pobegao odbrani i doneo ekspresnih 4:3.

Izabranici Simonea Inzagija su odoleli u završnici, ali će sigurno biti ljut na njih kako su umalo od gotovog napravili veresiju.

Ipak, najbitnije im je da su opstali u trci za Ligu šampiona koja će u Seriji A biti veoma zanimljiva.