Navijačima Partizana ostao je u lošem sećanju.

Izvor: MS

Autor: MS

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Paragvajski napadač Raul Bobadilja postigao je gol Partizanu koji je doneo Augzburgu prolaz u nokaut fazu Lige Evrope.

Bilo je to u decembru 2016. godine, crno-belima je odgovarao i minimalan poraz, čak su i poveli u Humskoj pogotkom Ababakara Umarua, ali su se "raspali" u drugom poluvremenu.

Šok je usledio u 90. minutu kada je Bobadilja doneo nemačkom timu trijumf 3:1 i evropsko proleće.

Danas Bobadilja, u 34. godini, gradi karijeru u Brazilu.

Prošle godine je iz Argentinos juniorsa potpisao za Guarani, da bi prešao u velikana Fluminense.

Za Guarani je za nešto više od sezone odigrao 19 utakmica i dao devet golova u brazilskoj Seriji A.

Tokom karijere igrao je za River Platu, Grashopers, Borusiju Menhengladbah, Aris i Jang Bojs.