22:30

Lajpcigu poništen pobedonosni gol u 96. minutu

Lajpcig i Hofenhajm odigrali su 0:0, u prvom meču 29. kola nemačke Bundeslige.

EPA-EFE/MARTIN ROSE

Lajpcig sada ima četiri boda manje od Bajerna i propustili su veliku priliku da se primaknu na samo bod zaostatka.

Bajern u subotu igra u gostima protiv trećeplasiranog Volfsburga i to bez pola tima, ali sada mogu i da kalkulišu.

Sve napade je "preživeo" Hofenhajm na "Red Bul areni", sve do samog kraja.

Lajpcig je igrao slabo i nije stvarao prave šanse u prvom poluvremenu, pošto nismo videli nijedan šut u okvir gola za 45 minuta.

Retko ko je očekivao da se mreže neće tresti u Lajpcigu – isto mišljenje je bilo i za prošlu utakmicu Hofenhajma protiv Bajera iz Leverkuzena i na kraju su se obe završile 0:0.

Za celu utakmicu videli smo jedan šut u okvir gola i on je bio bezopasan.

I kada je delovalo da će ovo biti klasična nula, Jusuf Poulsen pogađa u 96. minutu za pobedu i usledilo je veliko slavlje domaćih igrača.

Ipak, sudija je gledao snimak i poništio gol, pa je Lajpcig ostao bez pobede.