Četvrtak, 15.04.2021.

20:00

Tadiću poništen gol, Ajaks nije uspeo – Dinamo ispao uz sporan gol Viljareala VIDEO

Poznati su svi parovi polufinala Lige Evrope, a to će biti Mančester junajted – Roma i Viljareal – Arsenal.

Izvor: SS

Autor: SS

Najneizvesnije je bilo u Rimu gde je Ajaks napadao u većem delu revanša protiv Rome, ali nije uspeo da nadoknadi 1:2 iz Amsterdama.

Na "Olimpiku" je završeno rezultatom 1:1 (0:0), pa je "vučica" uz dosta sreće i dobre defanzive ipak prošla među četiri najbolja tima ovog takmičenja.

Tim Dušana Tadića je morao da dođe do najmanje dva gola, pa je od početka napao, ali bezuspešno.

Najbolju priliku imao je Klasen posle katastrofalne greške golman Rome Pau Lopesa, ali je udarac veziste Ajaksa bio izblokiran.

Trener holandskog tima Erik Ten Hag je napravio izuzetnu izmenu u poluvremenu i na teren uveo mladog napadača Brajana Broubija koji je već posle četiri minuta postigao gol.

Pobegao je odbrani Rome, iskoristio potpunu diskomunikaciju između golmana Lopesa i njegovih saigrača, te se prektično ušetao u praznu mrežu.

To je Ajaksu dalo još veća krila, te je još jače napao, a u 56. minutu je pao i drugi gol.

Strelac je bio Dušan Tadić, ali je VAR sistem pokazao da je prethodno bilo prekršaja pred kaznenim prostorom domaćeg tima i gol je poništen.

U jeku napada Ajaksa, Roma je uspela da izjednači, a sve posle prodate lopte baš Tadića.

Kalafiori je na sjajan način istrčao kontru, prošao čuvara koji se okliznuo, a onda poslao loptu na peterac gde je ona srećno došla do Edina Džeka koji je doneo 1:1.

U poslednjih 20-ak minuta Ajaks je probao da dođe do gola koji bi značio produžetke, ali nije uspeo.

Tim Paola Fonseka je nekako više bio disciplinovan i ispostavilo se da su presudila dva lako primljena gola u Amsterdamu, kao i promašen penal Tadića.

Roma će na megdan Mančester junajtedu koji je relativno lako eliminisao Granadu.

Dinamo Zagreb je stigao na "Madrigal" posle poraza od 1:0 na svom "Maksimiru" i sa željom da napadne Viljareal.

U tome je i uspeo na početku, vršio je pritisak na poslednju liniju rivala, ali nije dolazio do konkretne šanse.

Jedinu iole dobru imao je Mislav Oršić u 28. minutu posle centaršuta Petkovića, ali se mora istaći da je dva minuta ranije Čukvueze pogodio stativu gola "modrih".

I onda je Viljareal za sedam minuta stigla do dva gola koja su rešila ovaj dvomeč. Prvi je postignut ih prilično sumnjive pozicije.

Pako Alkaser je postigao gol na asistenciju Čukvuezea koji je, činilo se, bio u ofsajd poziciji. Sudije su to i dosudile, ali je potom iz VAR sobe stigla odluka da je sve bilo čisto.

To je pošteno uzdrmalo Dinamo koji je poklekao još jednom u finišu prvog poluvremena kada je na 2:0, a ukupnih 3:0 povisio Đerar Moreno.

Dinamo je mogao slobodnije da zaigra u nastavku i u 75. minutu je stigao do počasnog gola u ovom dvomeču.

Mislav Oršić je pogodio i doneo kakvu takvu nadu, ali vreme je brzo iscurelo i "modri" su se ipak časno oprostili od Lige Evrope.

Viljareal će za finale igrati protiv Arsenala, koji je u Pragu u revanšu deklasirao Slaviju sa 4:0.