Nedelja, 11.04.2021.

20:00

Bolonja stvarala šanse, Roma pobedila

Fudbaleri Rome slavili su protiv Bolonje sa 1:0 (1:0) u utakmici 30. kola Serije A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bila je to važna pobeda "vučice" u borbi za plasman koji vodi u Ligu šampiona, na osam kola pre kraja prvenstvene trke.

S druge strane, Bolonja, koju sa klupe predvodi naš trener Siniša Mihajlović, nije uspela da izbegne poraz iako je tokom većeg dela meča bila opasnija.

To se naročito odnosi na prvo poluvreme, tačnije na prvih 20 minuta kada su gosti stvorili četiri povoljne prilike, ali ih nisu iskoristili.

Kao po pravilu, za to su i kažnjeni i to minut pre odlaska na odmor.

Borha Majoral je iskoristio grešku odbrane gostujuće ekipe na sredini terena i zatresao mrežu.

U nastavku, vredi istaći samo šut Bruna Pereza u 74. minutu kada je golman Bolonje Lukaš Skorupski odbranio, tako da je ostalo 1:0.

U narednom kolu 18 aprila Bolonja dočekuje Speciju, dok je Roma istog dana gost ekipi Torina.