Subota, 10.04.2021.

20:21

Čelsi lako izašao na kraj sa gradskim rivalom

Fudbaleri Čelsija lako su savladali Kristal Palas sa 4:1 na gostovanju u gradskom derbiju, u okviru 31. kola Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/Peter Cziborra

Izabranici Tomasa Tuhela su do pobede stigli praktično posle prvih pola sata igre, kada su postigli tri gola.

Prvi gol bilo je delo Kaja Haverca u osmom, da bi samo dva minuta kasnije isti igrač zabeležio i asistenciju.

Proigrao je Kristijana Pulišića, koji je uspeo da savladao Guaitu.

Utakmica je rešena bila u 30. minutu, kada je Kurt Zoma pogodio posle centaršuta Mejsona Maunta.

Na sličan način je Kristal Palas smanjio rezultat, pošto je Benteke iskoristio ubacivanje Šlupa.

Ipak, to je od domaćih bilo sve, a do kraja susreta Čelsi je stigao da postigne još jedan gol, a strelac je ponovo bio Pulišić.

"Plavci" su ovim trijumfom ponovo preskočili Liverpul na tabeli, četvrti su, a od "redsa" imaju dva boda više.

Palas je relativno siguran na 13. mestu, sa 38 bodova, 12 više od Fulama, koji je u opasnoj zoni.