Subota, 10.04.2021.

18:01

Liverpul "preživeo" VAR i prekinuo crnu seriju u 91' VIDEO

Fudbaleri Liverpula pobedili su Aston Vilu 2:1 u uzbudljivoj utakmici 31. kola Premijer lige.

Izvor: MS

Autor: MS

Liverpul
EPA-EFE/Clive Brunskill

Mučio se tim Jirgena Klopa, gubio na poluvremenu, ali uspeo da preokrene u drugom poluvremenu preko Mohameda Salaha i Trenta Aleksander-Arnolda.

Odluka je pala u 91. minutu kada je desni bek "crvenih" poslao "strelu" u gol gostiju iz Birmigema posle odlične odbrane Emilijana Martinesa.

Prethodno je Salah dao gol, prvi iz igre za Liverpul na Enfildu posle 12 sati i 45 minuta i doneo izjednačenje posle vođstva Vile zahvaljujući golu Olija Votkinsa.

Ipak, ono što je obeležilo meč je i kontroverzna odluka sudija da u prvom poluvremenu poništen gol Robertu Firminu.

Opet su se izvlačile linije i donosile odluke o kojima će se pričati u narednim danima.

Srećom po tim Liverpula, to mu neće ostati urezano kao na nekim ranijim mečevima.

A hoće da su na svom terenu Klopovi izabranici prekinuli niz od osam mečeva bez pobede...

Ujedno, i preuzeli četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona, ali opet moraju da čekaju da im se poklope rezultati konkurenata.