Subota, 10.04.2021.

17:30

Jović najzad pogodio, Radonjić ušao sa klupe, Bajern zatečen u Minhenu

Fudbaleri Ajntrahta savladali su na svom terenu Volfsburg posle goleade sa 4:3 u 28. kolu Bundeslige.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ANDREAS GEBERT

Jedan od strelaca na utakmici je bio i srpski napadač Luka Jović, koji se drugi po redu u svojoj ekipi upisao u strelce.

Pre njega, to je učinio Kamada, dok je na drugoj strani pogodio Baku, već u 6. minutu.

Novo izjednačenje Volfsburgu doneo je Veghorst u 46, da bi Andre Silva i Erih Durm brzo odgovorili i u narednih petnaestak minuta najavili trijumf domaćih.

Pobeda je bila dovedena u pitanje u 85. minutu, kada je Filip smanjio rezultat na 4:3, što je na kraju bio i konačan ishod meča.

Ubedljiv trijumf, u takođe efikasnom meču, ostvario je Lajpcig, na gostovanju kod Verdera u Bremenu. Bilo je 4:1.

Izabranici Julijana Nagelsmana su trijumf obezbedili već u prvom poluvremenu, kada su se u strelce upisali Olmo, odnosno Serlot, dva puta.

Rašica je smanjio u 61. iz penala, da bi Sabicer samo dva minuta kasnije stavio tačku na meč.

Fudbaleri minhenskog Bajerna kiksnuli su na svom terenu, pošto su odigrali samo 1:1 sa Unionom iz Berlina.

Bavarci su imali prednost od 68. minuta, kada je Musijala pogodio nakon dodavanja Milera.

Ipak, gosti iz prestonice su do izjednačenja stigli na prepad, što bi se reklo.

Brzo su izveli aut, Andrič je povukao loptu, izbio pred Nojera, a potom dodao Ingvartsenu, koji je bio neumoljiv.

Još dve ekipe su remizirale ovog popodneva, Herta i Menhengladbah, 2:2.

Za domaće je čitavo drugo poluvreme odigrao naš Nemanja Radonjić, međutim, nije imao mnogo prilika da se iskaže.

Menhengladbah je na pauzu odneo prednost od jednog gola, zahvaljujući Pleu i Štindlu, koji su dali golove i preokrenuli rezultat, nakon onog uvodnog gola Askakibara.

Gosti su od 13. minuta igrali sa igračem manje, pošto je golman Jan Zomer dobio crveni karton.

Konačan rezultat postavio je Kordoba u 51. minutu.