Sreda, 07.04.2021.

23:50

Čelsi zakoračio u polufinale LŠ

Fudbaleri Čelsija stigli su nadomak plasmana u polufinale Lige šampiona, pošto su u prvom meču četvrtfinala savladali Porto rezultatom 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Utakmica je igrana u Sevilji na stadionu "Ramon Sančes Pishuan", te Porto nije imao prednost domaćeg terena, odnosno, engleskom timu se ova dva gola pišu kao golovi u gostima.

Tim Tomasa Tuhela se izdigao posle bolnog poraza pre tri dana od Vest Bromvič Albiona (2:5) na "Stamford bridžu" i prikazao potpuno drugačije lice.

Istina, nije ni nešto preterano briljirao do postignutog prvog gola, zapravo, nije imao šut u okvir gola.

A onda je u 32. minutu Mejson Maunt iskoristio veliku šansu u kojoj se našao posle dodavanja Žoržinja i zatresao mrežu.

Porto je imao prilike preko Pepea u finišu prvog poluvremena i Muse Marege na početku drugog.

Žaliće Portugalci i za odličnim udarcem Luis Diasa u 57. minutu sa ivice kaznenog prostora.

Čelsi neće žaliti za prečkom Kristijana Pulišića iz 84. minuta, jer je samo minut kasnije ipak došao do gola.

Veliku grešku odbrane Porta kaznio je Bendžamin ČIlvel i pet minuta pre kraja doveo Čelsi nadomak polufinala.

Revanš se igra na istom mestu već za šest dana, 13. aprila.