Sreda, 31.03.2021.

19:53

Jermeni su najveća senzacija – finiš preokret za tri minuta posle kung-fua Puškaša VIDEO

Fudbaleri Jermenije pobedili su Rumuniju 3:2 u ludoj završnici meča u Jerevenu u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Izvor: MS

Autor: MS

Triler meč, u bučnoj atmosferi koju su napravili navijači, domaćin je stigao do velika tri boda u poslednja tri minuta.

Rumuni su u tom trenutku imali vođstvo, a onda je kapiten Varazdat Harojan zakucao loptu iza gola Nite, da bi erupciju izazvao Tigran Barsegjan iz penala ubrzo.

Rumuni će najviše žaliti što u sam finiš ušli sa igračem manje zbog isključenja Georgea Puškaša.

Napadač Redinga je u stilu karatista udario nogom u grudi čuvara i morao van terena u 78. minutu, što je promenilo tok utakmice.

Do tada je Rumunija imala preokret zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandruu Kikaldauu, koji je golove dao u rasponu od 10 minuta, nakon što su Jermeni vodili preko Eduarda Spersjana.

Ali posle "ludog finiša" Jermeni su osvojili tri boda i preuzeli čelo J grupe, ispred Nemačke!

Tačno je da imaju meč više, ali sa tri uzastopne pobede najveća su senzacija evropskih kvalifikacija.

Uz Rumuniju upisali su se u Lihtenštajnu (1:0) i protiv Islanda (2:0).