Subota, 27.03.2021.

19:53

Hrvati se pošteno namučili protiv Kipra VIDEO

Fudbalska reprezentacija Hrvatske upisala je prve bodove u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je u 2. kolu savladala selekciju Kipra sa 1:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Hrvati su zadovoljni samo rezultatom i prvom pobedom, iako su se svakako nadali ubedljivijoj pobedi radi "pumpanja" samopouzdanja posle uvodnog poraza od Slovenije.

"Vatreni" su bili dominantniji tim na "Rujevici", ali nisu uspeli više od jednog puta da zatresu mrežu rivala.

To je učinio samo Mario Pašalić u 40. minutu.

I to nije bila preterano uigrana akcija, već je više improvizacijom lopta došla do Pašalića, a on je glavom ugurao u mrežu.

Valja napomenuti da je samo minut pre ovog gola prvi čuvar mreže Kipra Demetriu Demetris morao da napusti teren zbog povrede, a zamenio ga je rezervista Neofitas Mihail.

U finišu prvog poluvremena je poništen gol Ivanu Perišiću, a u 65. su Hrvati tražili penal, ali je sudija rekao da se igra nastavi.

Kako je meč odmicao, smanjivao se odnos u posedu lopte, a Kiprani su krenuli po bod.

Ipak, nije bilo pravog pasa, a kvalitet vicešampiona sveta je ipak na kraju došao do izražaja.

U ovom susretu Luka Modrić je ispisao istoriju hrvatskog reprezentativnog fudbala.

Sledeći meč Hrvatska igra za tri dana, takođe na svom terenu, protiv selekcije Malte.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Selekcija Belorusije je u okviru grupe E bila bolja od Estonije sa 4:2 (1:1).

Iako su gosti poveli golom Anijera u 31. minutu, u poslednjem minutu prvog poluvremena izjednačio je Lisakovič iz penala.

Novim golom Anijera je Estonija imala 2:1 od 55. minuta, ali je novo izjednačenje u 64. minutu doneo Kendiš.

I onda Belorusi stižu do potpunog preokreta sa dva pogotka u razmaku od četiri minuta.

Najpre Savicki u 81. potom i Lisakovič drugim golom u 84. minutu za konačnih 4:2 u Minsku.