Subota, 20.03.2021.

15:00

Sautempton lako do polufinala FA kupa VIDEO

Fudbaleri Sautemptona plasirali su se u polufinale FA kupa, pobedom na gostovanju kod Bornmuta rezultatom 3:0.

Izvor: MT

Autor: MT

Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Premijerligaš je bio znatno bolji rival i do nove pobede u najmasovnijem takmičenju na svetu sitgao rutinski.

Krenuli su jako od samog starta i već u 10. minutu stigli do vođstva, međutim, gol je, posle intervencije VAR-a, poništen zbog ofsajda.

Do "pravog" pogotka čekali do 37. minuta, kada je Đenepo pogodio mrežu Asmira Begovića.

Stigli su gosti do pauze i da povise vođstvo, a strelac je ovoga puta, u sudijskoj nadoknadi, bio Redmond.

Isti igrač je u 59. postavio i konačan rezultat. Mogao je i do het-trika, ali njegov udarac u finišu je završio tik pored stative.