Subota, 06.03.2021.

20:00

SMS umalo junak, a zapravo je tragičar – preokret Juventusa u derbiju

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio rezultatom 3:1 (1:1) u derbiju 26. kola italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Devetostruki uzastopni šampion Italije je to učinio posle preokreta i to dok na terenu nije bio Kristijano Ronaldo.

Tako je "stara dama" stigla na sedam bodova zaostatka u odnosu na vodeći Inter koji u ponedeljak igra protiv Atalante.

"Nebesko-plavi" su bolje otvorili susret i imali inicijativu, a među prvima je zapretio Sergej Milinković-Savić iz slobodnog udarca.

Lacio je i prvi poveo, i to u 14. minutu kada je Hoakin Korea nadmudrio Demirala i lako savladao Ščešnjeg.

I nakon toga je Lacio imao kontrolu dok Andrea Pirlo nije napravio promenu koja je sve preokrenula. Naime, trećeg štopera na ovom susretu, Aleksa Sandra je prebacio u vezni red, time pojačao sredinu i tu je dobio bitku.

Juve je preuzeo konce meča i do kraja prvog poluvremena uspeo da izjednači. U 39. minutu je Adrijan Rabio matirao Pepea Reinu efektnim udarcem i sa 1:1 se otišlo na odmor.

Drugi deo je otvorio Sergej Milinković-Savić pogođenom prečkom. Mogao je da bude junak.

Ali, definitivno nije imao sreće da zatrese mrežu kluba koji se često interesovao za njegove usluge.

Pirlo je u ovom susretu odmarao Kristijana Ronalda za utakmicu Lige šampiona protiv Porta u utorak (u prvom meču Juve je izgubio 1:2).

Portugalac je startovao na klupi, ali je na terenu bio čovek-odluke Alvaro Morata. Španac je dugo bio u zapećku, u lošoj formi, ali je ovaj derbi rešio sa dva gola za tri minuta.

Najpre je u 57. minutu majstorski završio kontru i iskoristio asistenciju Federika Kijeze.

Potom je Milinković-Savić u 60. minutu nespretno skrivio jedanaesterac nad Eronom Ramzijem i tako dao priliku Morati da postigne svoj drugi, a Juventusov treći gol – 3:1.

Ispostavilo se da je to prelomilo susret, pošto je Lacio pao, najviše u fizičkom smislu.

Pa je tako SMS vidno tražio izmenu, a pre njega je dobili umorni i večeras neprimetni Ćiro Imobile.

Utakmicu ste mogli da pratite iz minuta u minut u Live BLOG-u na B92.net.