Petak, 05.03.2021.

22:25

Šalke i Majnc pucali ćorcima

Fudbaleri Šalkea i Majnca odigrali su nerešeno 0:0 u prvom susretu 24. kola Bundeslige.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Na stadionu u Gelzenkirhenu bilo je prilika na obe strane, ali su i golmani dva tima imali svoj dan, pa je i to razlog što su mreže mirovale.

Šalkeu je ovo bio sedmi, a Majncu šesti remi. "Kraljevsko-plavi" su sebi učinili novu medveđu uslogu, sve su bliži Cvajti, dok će se Majnc takođe grčevito boriti za opstanak.

Prvu priliku imao je Šalke u 18. minutu preko Škodrana Mustafija, da bi do odlaska na odmor Leandro Martins u 38. i Adam Šalai u 42. propustili dobre šanse za gostujući tim.

Majnc je u 68. minutu preko Džonatana Burkarta mogao do vođstva, ali je on šutirao za malo kraj stative.

U poslednjih deset minuta još po jedna prilika, prvo je golman Majnca odlično odbranio u 81. minutu udarac Suata Serdara, da bi samo minut kasnije sa druge strane ponovo u prilici bio Burkart, ali je Frederik Ranov sjajno intervenisao i sprečio gol.

U narednom kolu Šalke 13. marta gostuje Volfsburgu, dok Majnc istog dana dočekuje ekipu Frajburga. Bundesliga, 24. kolo