Sreda, 24.02.2021.

22:50

Real jedva slavio u Bergamu

Fudbaleri Real Madrida savladali su u Bergamu Atalantu sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Najtrofejnija ekipa u elitnom takmičenju jedva je uspela da iskoristi brojčanu prednost na terenu, koju je imala gotovo čitav meč.

Već u 17. minutu domaći su ostali sa desetoricom, kada je Frojler, kao poslednji igrač, oborio Mendija, a sudija Štiler mu pokazao direktan crveni karton.

Upravo je Ferlan Mendi bio taj, koji je u samom finišu, u 86. minutu, savladao Golinija i doneo pobedu svojoj ekipi.

Toni Kros je izveo korner, nije centrirao, već je samo dodao najbližem do sebe, Luki Modriću.

Hrvatski veznjak je loptu prosledio Mendiju, a ovaj sa dvadesetak metara, slabijom desnom nogom pogodio mrežu tima iz Bergama.

Real je tokom čitavog meča imao inicijativu, veći posed, odnos udaraca ka golu rivala 16-2, ali su do zalihe pred revanš teškom mukom došli.

Falilo je stopostotnih prilika, a najbolje su i to u prvom poluvremenu propustili Kazemiro i Luka Modrić.

Revanš je na programu 16. marta u Madridu.