Utorak, 23.02.2021.

22:51

Golčina Žirua "makazicama" presudila Atletiku

Fudbaleri Čelsija savladali su Atletiko Madrid u prvom meču osmine finala Lige šampiona – 1:0 (0:0).

Golčina Žirua

Atletiko je bio formalni domaćin, ali se meč igrao u Bukureštu, na Nacionalnom stadionu.

Čelsi je bio blagi favorit i tu ulogu je opravdao.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo u Bukureštu.

Čolo Simeone odlučio je da prepusti posed lopte i sve ostalo ekipi Tomasa Tuhela, pa smo gledali terensku inicijativu Čelsija i organizovanu odbranu Atletika, koji čeka kontre.

Prva prilika viđena je u 14. minutu, kada je Lemar gađao glavom pored gola, a prvi i jedini udarac u okvir gola u prvom poluvremenu viđen je u 39. minutu.

Verner je izašao 1 na 1 sa Oblakom i slovenački golman mu je dobro odbranio udarac i spasao svoj tim.

Na kraju prvog poluvremena nije bilo golova.

Isto je bilo i u drugom poluvremenu.

Atletiko se branio, igrao iza lopte, dok je ona bila u nogama fudbalera Čelsija tokom većeg dela drugog poluvremena.

Jednu solidnu šansu imao je Žoao Feliks, kada je natrčao na odbitak i poslao loptu preko gola, a pored toga, Atletiko nije imao nijedan ozbiljan udarac i nijedan nije išao u okvir gola.

Čelsi je mirno pokušavao da plete mrežu oko kaznenog Atletika, ali se ekipa Čola Simeonea odlično branila i nije bilo mesta za prolaz.

Čelsiju je poništen gol u 69. minutu, kada je Žiru zatresao mrežu. Bio je Francuz u ofsajdu.

Reagovale su sudije iz VAR sobe i čekao je Feliks Brih odluku svojih kolega. Dobio je zeleno svetlo i odlučeno je da ofsajda nije bilo, pa je Čelsi poveo golom Olivijea Žirua.

Žiru je postigao prelep gol "makazicama", pošto je ostao usamljen na penalu i pogodio donji levi ugao.

Čelsi sada ima odličnu prednost pred revanš meč na "Stamford Bridžu" 17. marta.