Kapiten Ajaksa Dušan Tadić odigrao je novi maestralan meč.

Izvor: MS

Autor: MS

Tadić

U ubedljivoj pobedi Ajaksa u Amsterdamu nad Spartom 4:2, srpski reprezentativac upisao je čak tri asistencije.

Seriju je otvorio već u 14. minutu kada je "kao na tacni" servirao pogodak na praznu mrežu Sebastijana Alea.

Ubrzo je postigao gol, ali mu je poništen odlukom VAR-a zbog ofsajda.

Ale se drugi put upisao u strelce, a onda je Tadić opet učestvovao kod gola.

Iz akcije posle slobodnog udarca kratko je namestio loptu za šut Pera Šursa za 3:0.

Sjajnu rolu Tadić je zaokružio u 50. minutu kada je Mohamed Kudus, slično kao Ale, dobio loptu od srpske "desetke".

Ubrzo je napustio teren, a Sparta je preko dva pogotka Danzela Gravenbeha ublažila poraz.

Ajaks je ostao prvi na tabeli Eredivizije sa šest bodova više od PSV-a, uz meč više.