Četvrtak, 28.01.2021.

23:00

Napoli za 45 minuta do polufinala kupa

Fudbaleri Napolija su rezultatom 4:2 porazili Speciju u četvrtfinalu Kupa Italije.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/CIRO FUSCO

Specija je u prošloj rundi napravila veliko iznenađenje savladavši Romu i plasiravši se u četvrtinu finala, ali tu se njihovo učešće u Kupu Italije završilo.

Oni su u toj fazi takmičenja poraženi od Napolija rezultatom 4:2 i ta četiri pogotka su primili tokom prvih 45 minuta.

Već u 5. minutu je Kulibali načeo Speciju, da bi u 20. minutu Irving Lozano povisio na 2:0, a deset minuta kasnije je i Mateo Politano bio strelac, da bi Napoli svoj 4. gol postigao u 40. minutu preko Elmasa.

Specija je odlično odgovorila u nastavku. Gjasi je u 71. minutu smanjio na 4:1, da bi se dva minuta kasnije u strelce upisao i Akampora, za konačnih 4:2.