Četvrtak, 21.01.2021.

23:26

Barsa loša protiv trećeligaša, dva promašena penala i golovi tek u produžecima

Fudbaleri Barselone plasirali su se u osminu finala Kupa Kralja pošto su kao gosti posle produžetaka pobedili trećeligaša Kornelu sa 2:0 (0:0, 0:0).

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Ako ništa drugo, Barselona makar nije dozvolila senzaciju, poput večitog rivala Reala u sredu uveče, koji je poražen od trećeligaša Alkojana, ali nije oduševila.

Ronald Kuman izveo je na teren gotovo kompletnu drugu postavu, pojačanu sa Grizmanom, Brajtvajtom i Angleom, ali su silni napori čekali Katalonce ne bi li obezbedili plasman među 16 najboljih.

Morali su posle 0:0 u 90 minuta da igraju dva produžetka i konačno su nekako u 102. minutu uspeli da dođu do gola.

Usman Demebele se odlučio na udarac sa 18 metara, lopta je završila u mreži i tako je Barsa rešila velike muke u ovom meču.

U prvom minutu nadoknade drugog produžetka, mrežu Kornele zatresao je i Martin Brajtvajt za konačnih 0:2.

Nije moralo da bude tako jer su imali sasvim dovoljno prilika da mirno reše utakmicu i u regularnom toku.

Neverovatno zvuči da su igrači "blaugrane" prokockali čak dva penala, u 39. i 80. minutu.

Prvi put je neuspešan sa 11 metara bio Miralem Pjanić, da bi mu se na isti način "revanširao" i Usman Dembele u 80. minutu.

Kornela je od 118. igrala sa desetoricom zbog isključenja Alberta Esteljesa.

Prolaz dalje obezbedio je i Atletik Bilbao koji je kao gost pobedio Ibicu sa 2:1.

Domaćin je poveo u 12. minutu golom Havijera Pereza Matea, da bi Baskijci u drugom delu načinili preokret.

Prvo je u 52.minutu Raul Garsija izjednačio, da bi pobedu Atletiku u prvom minutu nadoknade doneo Unai Nunjez.