Fudbaleri Lestera pobedili su Čelsi 2:0 u 18. kolu engleske Premijer lige.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/Tim Keeton

Neočekivano lako su "lisice" nadigrale skupoceni tim Čelsija, za samo 40 minuta igre na stadionu "King Pauer".

Posle toga nije ni moralo da se igra prema svemu viđenom na terenu zbog nemoći ekipe u koju je letos samo na nekoliko pojačanja uloženo 250 miliona evra.

Lester je otvorio meč kao iz snova i to pogotkom Vifreda Ndidija, što mu je prvi u sezoni.

Nigerijski vezista našao se na šutu sa ivice kaznenog posle akcije iz kornera i uz pomoć stative matirao skamenjenog Eduarda Mendija, jedine svetle tačke Čelsija večeras.

Kako su "plavci" igrali najbolje opisuje drugi gol kada je sve rešeno.

Antonio Ridiger je neshvatljivo propustio loptu, Ris Džejms kasnio, a sve to kaznio Džejms Medison.

Čelsi praktično ništa nije napravio, osim što je tri minuta pre kraja VAR poništio gol Timu Verneru zbog ofsajda.

Tako je tim Brendana Rodžersa bar na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli Premijer lige, ali i sa ovakvom igrom najavio najviše domete.

Ima dva boda više od Mančester junajteda, uz meč više, kao i tri od Mančester sitija, uz dva meča više.

I još jednom pokazao da voli velike utakmice jer je ove sezone skinuo skalp Sitiju (2:5), Totenhemu (0:2), Arsenalu (0:1), uz remi sa Mančester junajtedom (2:2) i poraz od Liverpula (3:0).