Subota, 16.01.2021.

23:00

Lester pobedio, Medison i Barns nisu proslavljali golove

Fudbaleri Lestera ostvarili su 11. pobedu i sezoni Premijer lige i time izbili na drugo mesto posle 18. odigranih utakmica.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

"Lisice" su na svom King's Pauer stadionu savladali Sautempton sa 2:0 (1:0), bio je to prvi poraz ekipe sa juga Engleske na gostovanjima posle sedam utakmica.

Lester je generalno bio bolji, a na kraju, videli smo i to da igrači ipak mogu da ispoštuju preporuke nadležnih zdravstvenih organa i izbegnu radovanje sa saigračima posle postignutih golova.

Džejms Medison je otrčao u stranu i bukvalno pokazao kolegama da mu se ne približavaju, a slično je bilo i kod gola Harvija Barnsa.

Njihovi golovi su doprineli da se Lester nađe na samo bod zaostatka za vodećim Mančester junajtedom.

Stjuart Armstrong je imao dve odlične prilike za goste, prvu u 47. minutu, a drugu u 73. kada je pogodio prečku.

Lester je poveo u 55. minutu, Džejms Medison je odlično utrčao u kazneni prostor po desnoj strani i iskosa sa pet metara poslao loptu pod prečku.

Harvi Barns je mogao do gola u 75. minutu, tada je izblokiran, ali je zato u petom minutu nadoknade vremena, bio precizan.

U narednom kolu, Lester 19. januara dočekuje Čelsi, dok Sautempton dan kasnije gostuje Lidsu.