Subota, 16.01.2021.

20:45

Radonjić igrao u finišu, Marsej kod kuće izgubio od Nima

Fudbaleri Marseja poraženi su na svom terenu od ekipe Nima, 1:2 (0:0) u utakmici 20. kola Lige 1.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Bio je to četvrti poraz u sezoni ekipe sa "Velodroma" posle čega se nalaze na šestom mestu sa 32 osvojena boda.

U timu Marseja u finišu susreta, tačnije od 66. minuta, igrao je reprezentativac Srbije Nemanja Radonjić, koji je zamenio iskusnog Dimitrija Pajea.

Treba reći da je Marsej u 35. minutu propustio priliku da povede.

Sofijan Alakuš je igrao rukom, sudija je dosudio penal, ali je iskusnu Florijan Tovan bio neprecizan, loptu je poslaom kraj leve stative.

Musa Kone je pogodio stativu u 45. minutu i Marsej je imao sreće, ali ne zadugo.

Gosti su u rasponu od tri minuta preko Šveđanina Niklasa Elijasona postigli dva gola i tako došli do lepe prednosti.

Pokušao je Marsej da se vrati u meč, Andre Viljaš Boaš je izvršio trostruku izmenu u tom 66. minutu, ali uspeli su da dođu samo do jednog gola.

Prilično kasno, u 85. minutu kada je Benedeto bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

U narednom kolu Marsej 20. januara dočekuje Lens, dok Nim 24. januara igra sa Lorijenom.