Subota, 16.01.2021.

16:52

Konačno slavlje Mihajlovića i Bolonje, pobedili posle mesec i po dana

Fudbaleri Bolonje zabeležili su pobedu nad Veronom od 1:0 (1:0) u utakmici 18. kola Serije A.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Tako su izabranici Siniše Mihajlovića konačno prekinuli seriju od osam mečeva bez poraza. Imali su pet remija i tri poraza i poslednji put su tri boda osvojili još 29. novembra protiv Krotonea.

I ovog puta slavili su istim rezultataom, a strelac tog jedinog gola na susretu bio je Rikardo Orsolini iz jedanaesterca u 19. minutu.

Prethodno je golman Verone Marko Silvestri nepropisno zaustavio Roberta Sorijana u gol šansi.

Orsolini je loptu poslao u levu, a golmana u drugu stranu i tako je Bolonja stigla do bodova.

Bio je to meč bez previše šansi, a gosti su mogli do izjednačenja u 63. minutu kada je Nikola Kalinić bio u prilici.

Rikardo Orsolini je mogao da postigne i drugi gol za Bolonju, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora u 72. minutu zaustavio Silvestri.

U narednom kolu, Bolonja 24. januara gostuje Juventusu, dok Verona istog dana dočekuje Napoli.