Utorak, 22.12.2020.

22:40

Vlahović i Milenković blistali – bolan šamar Juventusu! VIDEO

Devetostruki šampion Italije Juventus doživeo je prvi poraz u sezoni Serije A, i to na svom stadionu od velikog rivala Fiorentine rezultatom 3:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Iako je prvi, ovaj ubedljiv poraz ozbiljan je udarac na šampionske ambicije "stare dame", pošto sada zaostaje 7 bodova za Milanom i 6 za Interom.

Ali, strašan je udarac i na psihološkom planu, jer je dobro poznato koliko se ne podnose navijači Juventusa i Fiorentine.

A junak tima iz Firence ove večeri bio je Dušan Vlahović, koji je maestralno otvorio utakmicu, golom već u 3. minutu.

Dobio je dubinsku loptu od Franka Riberija, pobegao Matijsu de Lihtu i fino "bocnuo" loptu preko Vojčeha Ščešnjija.

Verovatno je utakmicu odredio i direktan crveni karton koji je u 17. minutu sasvim zaslužio Huan Kvadrado.

Izgubio je loptu u prodoru, pokušao da je povrati i nesmotreno žestoko startovao na nogu Kastroviljija.

Juventus je napadao i pored igrača manje, a Kristijano Ronaldo je u 33. minutu mogao da smanji zaostatak. Međutim, lopta koju je poslao otišla je za malo pored leve stative.

U 57. minutu je Portugalcu poništen pogodak zbog ofsajda, a u 76. minutu je sve bilo rešeno.

Niz nesrećnih događaja za Juventus nastavio je Aleks Sandro autogolom.

Pet minuta kasnije bivši igrač Juventusa Martin Kaseres zadao je poslednji udarac "staroj dami".

Prodor Birađija po levoj strani je dočekao na petercu i poslao loptu u mrežu, postavivši tako konačnih i šokantnih 0:3 u Torinu.