Fudbaleri Đenoe i Milana odigrali su 2:2 u 12. kolu italijanske Serije A.

Izvor: MS

Autor: MS

Ovaj Milan je
EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

"Rosoneri" su ponovo, treći put u samo mesec dana, bili na ivici prvog poraza u prvenstvu, ali su se volšebno izvukli.

Opet u samom finišu, sada sedam minuta pre kraja kada je mladi defanzivac Pjer Kalulu Kjatengva pogodio nakon kornera, što postaje ozbiljno oružje velikana sa San Sira.

Minuti su delili da domaćin iz Ligurije, na svom "Luiđi Ferarisu" skine važan skalp, ali je prošao kao Verona i Parma i moraće da se zadovolji remijem.

Malo je falilo da čovek odluke sa dva gola bude bivši napadač Milana Matija Destro, koji je letos bio povezivan sa Crvenom zvezdom, rivalom "rosonera" u šesnaestini finala Lige Evrope.

Prvo je realizovao jedan odbitak, a onda samo nekoliko trenutaka od izjednačenja pogodio glavom i pokazao da nije zaboravio da igra fudbal.

Između toga je golčinu postigao Davide Kalabrija sa desnog boka.

Na kraju Milan je ostao prvi na tabeli, ali sa samo bodom više u odnosu na Inter, koji je u istom terminu bio bolji od Napolija 1:0.