Sreda, 02.12.2020.

22:50

Olivije Žiru – čista desetka u Sevilji FOTO

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Sevilju u gostima sa 4:0 u petom kolu grupne faze Lige šampiona.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by David Ramos/Getty Images

Neverovatan meč odigrao je Olivije Žiru, koji je bio strelac sva četiri pogotka.

"Plavci" su tako osigurali prvo mesto u ovoj grupi pred poslednje kolo.

Prvo poluvreme je bilo više nego interesantno, iako je samo jedan pogodak postignut.

Već na startu, u 6. minutu, Kristijan Pulišić je imao šansu da postigne gol.

Njemu to nije pošlo za rukom, ali jeste Olivijeu Žiruu, na dodavanje Kaija Haverca.

Sudija Artur Pastor Vakas je dva puta do pauze gledao VAR.

Prvo zbog igranja rukom Pulišića u svom šesnaestercu, a potom još jednom, u 39. minutu, kada su domaći ponovo tražili penal.

Nisu ga dobili, tako da je Čelsi na poluvremenu imao prednost.

U drugom poluvremenu Sevilja nije znala šta ju je snašlo.

Žiru je jednostavno bio nezaustavljiv.

Pogađao je mrežu Mendija još tri puta.

Prvo mu je u 54. minutu asistira Kovačić, potom Kante u 74, da bi konačan rezultat postavio u 83. minutu iz penala.