Barselona lako, Juventus u nadoknadi osigurao nokaut fazu! VIDEO

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju kijevski Dinamo sa 4:0 u četvrtom kolu grupe G Lige šampiona.

Dest 52, Brajtvait 57, 70, Grizman 90+2

Blaugrana je tako osigurala prvo mesto i plasman u osminu finala, baš kao i Juventus.

Dosta su se izabranici Ronalda Kumana mučili u prvom poluvremenu, da bi u nastavku slomili žilavog rivala.

Treba reći da Holanđanin nije mogao da računa na nekoliko standardnih prvotimaca, između ostalih, i na Lionela Mesija.

Led je probio Seržinjo Dest u 52. minutu, da bi ubrzo, u 57, prednost duplira Martin Brejtvajt.

Isti igrač je bio precizan iz penala nešto kasnije, a u nadoknadi vremena u strelce se upisao i Antoan Grizman.

Za razliku od Barselone, Juventus je do trijumfa stigao u nadoknadi vremena, jedva (2:1).

Torinska ekipa je bila u zaostatku, kada je u 19. minutu pogodio Uzuni.

Do pauze su ipak izjednačili i to preko Kristijana Ronalda.

U nastavku Juventus je nastavio sa napadima i pokušajima da stigne do pobede.

Promašivali su Bernardeski, Ronaldo i Morata, koji je uostalom i bio najbliži, ali je u 77. minutu pogodio stativu.

Činilo se da će utakmica biti završena bez pobednika, međutim, upravo Morata pogađa u nadoknadi i donosi tri boda svojoj ekipi.

Juventus će protiv Dinama iz Kijeva igrati naredne nedelje. dok će Ferencvaroš tada dočekati Barselonu.