Izvor: MS

Autor: MS

Nikolićevi
EPA-EFE/Maxim Shemetov

U Moskvi su remizirali Lokomotiva Marka Nikolića i madridski Atletiko 1:1, dok je Borusija iz Menhengladbaha deklasirala Šahtjtor u Kijevu 6:0.

Novi odličan meč u eliti odigrali su "lokosi" protiv favorizovanog rivala i osvojili drugi bod.

Najveće zasluge za to sigurno idu golmanu Giljermeu, koji je "skinuo" nekoliko odličnih udaraca Žoaa Feliksa, a imao je i sreću kada je Koke pogodio prečku.

Na sve to je Luis Suares imao loš dan, promašio je prazan gol, za razliku od direktnog čuvara Slobodana Rajkovića koji je blistao i "zaključio" odbranu, zajedno sa Nikolićem u odličnoj postavci...

Atletiko je poveo golom štopera Hosea Marije Himenesa, sjajnim trzajem glavom, ali je sedam minuta kasnije Lokomotiva izjednačila.

U centru pažnje je bio sudija Benoa Bastijen kada je morao da uz pomoć VAR-a dosudi penal.

Rukom je igrao Ektor Erera, a Anton Mirančuk bio siguran sa penala.

Na kraju su Moskovljani izdržali i oduševili svojih 8.000 bučnih navijača...

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Kakav je meč samo viđen u Kijevu na Olimpijskom stadionu, gde je "podstanar" Šahtjor.

Ukrajinci su sa sedmoricom Brazilaca pretpeli najteži poraz u klupskoj istoriji i to od Borusije iz Menhengladbaha – 0:6.

Retki su timovi koji su uopšte pobeđivali Šahtjor u Ukrajini, a kamoli ga ovako ponizili, kao što su Nemci to uradili.

Do sada je najteži poraz bio 0:3 i to su činili Mančester siti, Atalanta, Pari Sen Žermen i Lacio, ali niko kao "koltovi".

Već posle nepunih pola sata dao se naslutiti debakl.

Borusija je imala čak tri gola prednosti preko Alesanea Plee, koji je u drugom poluvremenu kompletirao "het-trik", a na sve to je autogol postigao Valeri Bodnar.

Odbrana "rudara" bila je "kriminalno" loša, srljala je iz greške u grešku, a Nemci su to kažnjavali.

Remi Bensebaini i kapiten Lars Štindl su zadali još dva udarca i najavili da će Borusija igrati ozbiljnu ulogu u B grupi.