Nedelja, 01.11.2020.

16:55

Vilson "slomio" desetkovani Everton VIDEO

Fudbaleri Njukasla pobedili su Everton na domaćem terenu rezultatom 2:1 u sedmom kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Vilson
Photo by Alex Pantling/Getty Images

Njuka je posle dva meča pauze došla do pobede, dok je Everton i treći u nizu ostao bez sva tri boda.

"Karamele" su bile značajno oslabljene u ovom duelu jer zbog povreda i suspenzija nije bilo Džordana, Luke Dinja, Hamesa Rodrigesa, Mejsona Holgejta, Šejmusa Kolmana i Rišarlisona, dok je umesto Pikforda na golu bio Olsen.

Posle veoma tihih 45 minutta prvi gol viđen je u 56, kada je Kalum Vilson uradio sve – izborio penal, a onda ga i rutinski realizovao.

Isti igrač je bio strelac i drugog gola u 84. minutu, kada mu je loptu na tacni dodao Rajan Frejžer.

Do kraja utakmice "karamele" su uspele da smanje prednost, pošto je u 91. minutu, kao i obično, pravi ni iz čega Dominik Kalvert-Luin postigao osmi gol u sezoni.

U narednom kolu Everton dočekuje Mančester junajted, dok Njukasl ide na gostovanje Sautemptonu.