Subota, 31.10.2020.

22:14

Tadić strelac u novoj goleadi Ajaksa VIDEO

Srpski reprezentativac Dušan Tadić ponovo se upisao u listu strelaca u dresu Ajaksa, ovog puta protiv Fortune iz Sitarda – 5:2 (2:1).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Kapiten "kopljanika" je gol postigao u 85. minutu meča, iz jedanaesterca koji je sam iznudio jer je pogodio u ruku protivničkog igrača.

Bio je to njegov 60. gol u dresu tima iz Amsterdama. To mu je pošlo za rukom za svega 107 odigranih mečeva.

Valja istaći da je u igru ušao u 66. minutu.

Meč je počeo prilično šokantno za Ajaks, jer je Fortuna povela u sedmom minutu golom Koksa.

Ipak, do kraja poluvremena je Dejvi Klasen preokrenuo rezultat.

Najpre posle promašenog penala i odbitka, a potom i golom u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Nakon toga Ajaks je gospodario terenom. Na 3:1 je povisio Brajan Brobi u 74. minutu.

Potom je Tadić dao gol sa penala, a potom je i Kvinsi Promes pogodio sa "bele tačke".

Poraz tima iz Sitarda je ublažio Koks u šestom minutu nadoknade.