Sreda, 28.10.2020.

23:00

Sančo i Haland za pobedu Dortmunda, Laciju bod u Belgiji

Fudbaleri Dortmunda pobedili su Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:0 u drugom kolu Lige šampiona.

Izvor: PT

Autor: PT

Photo by Martin Meissner - Pool/Getty Images

Izabranici Lucijana Favra odigrali su dobru utakmicu protiv ruskog predstavnika čiji su otpor slomili tek krajem utakmice.

Napadao je Dortmund i u 78. minutu to mu se konačno isplatilo. Dosuđen je penal, a isto je realizovao Britanac Džejdon Sančo.

Posle ovog gola igrači Dortmunda lakše su disali i ubrzo su stigli do drugog gola. Džud Belingejm pronašao je Halanda koji je rutinski savladao golmana Zenita.

Ovo su bili prvi bodovi Borusije, dok je Zenit pretrpeo i drugi poraz u isto toliko mečeva.

Fudbaleri Lacija nisu uspeli da dođu do tri boda u Belgiji. "Nebesko plavi" odigrali su bez pobednika protiv Klub Briža 1:1.

Gosti su prvi došli do prednosti. Marušić je pronašao Koreu, a ovaj je u 14. minutu pogodio za 0:1.

Briž je uspeo da se oporavi i u 44. minutu iz penala došao je do izjednačenja.

U nastavku meča domaći fudbaleri bili su bolji protivnici, imali su više šuteva, međutim mereže su mirovale i ostalo je 1:1.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za "nebesko plave".

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Fudbaleri Sevilje savladali su Ren minimalnim rezultatom – 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Luk de Jong u 56. minutu. Ekipa iz Anadaluzije dominirala je od starta pa do kraja, međutim na kraju je morala da se zadovolji sa 1:0.

Ren je bio potpuno inferioran i zasluženo se praznih ruku vraćaju za Francusku.

Sevilja ima četiri boda, baš kao i Čelsi, dok Ren ima jedan bod.